Slovensko- nejlepší města a památky

Bratislava
Bratislava je slovenskou metropolí a pyšnit se může skutečně krásnou architekturou. V Bratislavě stojí pěkný Bratislavský hrad. Hrad má čtyři věže a uprostřed pěkné a vkusné nádvoří. Určitě za obdiv stojí Stará radnice postavena na přelomu 14. a 15. století. Zde můžete navštívit muzeum města. Z doby baroka pochází Grassalkovičův palác, zde sídlí prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. Tento palác můžete obdivovat jen zvenčí, veřejnosti je nepřístupný. Zahradu tohoto paláce však můžete zcela obdivovat a pěkně se v ní projít. Můžete navštívit nejstarší kostel ve městě, který byl postaven ve 13. století. A také krásnou katedrálu sv. Martina. V Bratislavě se nachází zřícenina hradu Děvín. A v době adventu jsou v Bratislavě krásné trhy. 

hlavní město

Čachtický hrad
Co by to bylo za návštěvu Slovenska, kdybyste nenavštívili Čachtický hrad a nepřipomněli si tak příběh o Čachtické paní Alžběty Báthory?  Sadistky, která mučila a zabíjela dívky, aby se koupala v jejich krvi a uchovala si tak věčnou krásu a mládí? Tento hrad najdete v okrese Nové Mesto nad Váhom. Hrad byl postaven ve 13. století a tento hrad se také objevil ve   filmu Tajemství hradu v Karpatech. A také se zde natáčel film Bathory pod taktovkou Jakubiska.

Město Skalica
Asi kilometr a půl od Česka se nachází toto historické město. Pyšní se krásnou historickou architekturou například rotudnou svatého Jiří, židovským hřbitovem, kostelíkem svaté Alžběty a také částmi dochovaných hradeb města.

zámek bojnice

Zámek Bojnice
Tento zámek pochází z 12. století. Tenkrát šlo ale o dřevěný hrad. Během historie se různě měnil a v 16. století se z hradu stal pěkný a honosný zámek. Je jedním z nejkrásnějších v Evropě. 

Něco pro milovníky plavání
Pokud máte rádi plavání a zajímavé bazény, v Tatrách se nachází zajímavý bazén Patří k hotelu Grandhotel Praha 4. Hotel má pěkný vyhřívaný bazén přímo pod nebem a můžete se v něm pěkně kochat výhledem do údolí.