Slovensko- nejlepší města a památky

Bratislava
Bratislava je slovenskou metropolí a pyšnit se může skutečně krásnou architekturou. V Bratislavě stojí pěkný Bratislavský hrad. Hrad má čtyři věže a uprostřed pěkné a vkusné nádvoří. Určitě za obdiv stojí Stará radnice postavena na přelomu 14. a 15. století. Zde můžete navštívit muzeum města. Z doby baroka pochází Grassalkovičův palác, zde sídlí prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. Tento palác můžete obdivovat jen zvenčí, veřejnosti je nepřístupný. Zahradu tohoto paláce však můžete zcela obdivovat a pěkně se v ní projít. Můžete navštívit nejstarší kostel ve městě, který byl postaven ve 13. století. A také krásnou katedrálu sv. Martina. V Bratislavě se nachází zřícenina hradu Děvín. A v době adventu jsou v Bratislavě krásné trhy. 

hlavní město

Čachtický hrad
Co by to bylo za návštěvu Slovenska, kdybyste nenavštívili Čachtický hrad a nepřipomněli si tak příběh o Čachtické paní Alžběty Báthory?  Sadistky, která mučila a zabíjela dívky, aby se koupala v jejich krvi a uchovala si tak věčnou krásu a mládí? Tento hrad najdete v okrese Nové Mesto nad Váhom. Hrad byl postaven ve 13. století a tento hrad se také objevil ve   filmu Tajemství hradu v Karpatech. A také se zde natáčel film Bathory pod taktovkou Jakubiska.

Město Skalica
Asi kilometr a půl od Česka se nachází toto historické město. Pyšní se krásnou historickou architekturou například rotudnou svatého Jiří, židovským hřbitovem, kostelíkem svaté Alžběty a také částmi dochovaných hradeb města.

zámek bojnice

Zámek Bojnice
Tento zámek pochází z 12. století. Tenkrát šlo ale o dřevěný hrad. Během historie se různě měnil a v 16. století se z hradu stal pěkný a honosný zámek. Je jedním z nejkrásnějších v Evropě. 

Něco pro milovníky plavání
Pokud máte rádi plavání a zajímavé bazény, v Tatrách se nachází zajímavý bazén Patří k hotelu Grandhotel Praha 4. Hotel má pěkný vyhřívaný bazén přímo pod nebem a můžete se v něm pěkně kochat výhledem do údolí. 

Moje dovolená

Kde a kdy jste byli naposledy na pořádné dovolené? Já jsem tam byla právě minulý týden a musím říct, že jsem si to opravdu parádně užila, a ještě dlouho na to budu myslet. U moře jsem byla naposledy asi před osmi lety. A nevím, proč jsem nejezdila opravdu každý rok. Protože já předtím jsem jezdila opravdu každý rok. A někdy se stalo taky, že jsem u moře byla dvakrát ročně. Nicméně ale potom jsem se právě před těmi osmi lety rozešla s přítelem, takže jsem neměla na dovolenou vůbec žádnou chuť ani náladu. A potom další rok jsem zase nemohla, protože jsem nedostala volno v práci.

Mám ráda taky aktivní dovolenou.

A když jsem nebyla poslední dva roky na dovolené, tak mně nějak nenapadlo jet ten další následující rok. Nicméně je ale tomu už osm let a já jsem si řekla, že je opravdu čas na změnu, nebo ne? Sice to nebude tak velká změna, jak si možná myslíte. Ale jde spíše o to, abych zase věnovala nějaký čas něco sama sobě. Já jedu totiž na dovolenou úplně sama.

I sport na dovolené dělám.

I když mám milovaného přítele už asi dva roky, ale mám nyní potřebuji jet někam sama a mnoho lidí si myslí, že je to divné. Proč je vlastně divné, když žena chce jet na dovolenou sama? To je jako pohroma? Ihned si každý myslí, že mám problémy v partnerství. I mému příteli to přišlo docela zajímavé a takové zvláštní, že chci jet na dovolenou sama. Já tam sice jedu pouze na dvě noci, jedu k moři pouze na víkend. Ale chci si všechno urovnat hlavě a chci se taky uklidnit a odreagovat se od práce, které za celý rok mám opravdu už plné zuby. Práce mě poslední dobou hodně stresuje. Nejsem sice nějaká naštvaná, ale nějaká dovolená v soukromí mně samotné by se hodně šikla. A patříte taky k těm lidem, kteří si někdy dopřejí pouze oni samotní dovolenou? Nebo na dovolenou jezdíte pouze s rodnou nebo s přítelem? Udělejte to tak, aby to vyhovovalo hlavně vám.

Jak vybrat žehličku na vlasy

Při výběru žehličky je nutné porozumět jejím jednotlivým parametrům, zjistit rozdíly mezi jednotlivými druhy, zjistit, který povrch je nejlepší, či si osvojit další funkce žehličky. Například pokud má přístroj sloužit i k natáčení vlasů či dodání objemu, je nutné zvolit správný typ.
Obecně platí, že žehličku vybíráme podle kvality vlastních vlasů. To znamená, že postupujeme podle toho, zda máme vlasy jemné nebo silné. Jemné totiž snesou méně.
žena s natáčkami
Jedním z nejdůležitějších parametrů je povrch žehlící plochy. Ten může být z různých materiálů. Kovový povrch je nejméně vhodný, protože se nerovnoměrně nahřívá a může tak vlasy i spálit. Naopak keramika je vhodná pro všechny typy vlasů, rychle a rovnoměrně se nahřívá, což vede i k rychlejšímu narovnání vlasů. Teflon je k vlasům velmi šetrný, turmalín zmírňuje elektrizování a dodává vlasům lesk, titan dodává žehličkám nejvyšší životnost. Úplně nejlepší je sáhnout po modelu, který tyto materiály kombinuje.
žena a rovné vlasy
Dalším parametrem je velikost ramen, kdy na trhu jsou žehličky s úzkými či velkými a širokými rameny. První typ se hodí pro všechny typy vlasů a mohou se používat také k navlnění. Druhý typ je určen pro dlouhé a husté vlasy. Tento typ sice zvládne vlasy vyrovnat rychleji, ale manipulace je obtížnější, proto se vlasy špatně navlňují.
Výhodné je, pokud je možné na žehličce nastavit teplotu. Některé modely se rozžhavují na přednastavenou teplotu, což ale není optimální vzhledem k různým typům vlasů. Lepší je, pokud je možné teplotu pomocí tlačítka regulovat. Pro jemné vlasy se doporučuje teplota 100-160 °C, pro normální vlasy 160-190 °C a pro silné a husté vlasy od 190 °C nahoru. Při nastavování teploty platí pravidlo, že čím nižší teplota, tím menší je poškození vlasů.
Doba nahřátí je také u jednotlivých modelů různá. Zatímco výkonné modely jsou připraveny k používání za pár vteřin, jiné se mohou nahřívat i několik minut.
žena s fénem
Aby se s přístrojem dobře manipulovalo, je důležitá také délka jeho kabelu. Pro každého je potřebná délka jiná, v závislosti vzdálenosti zásuvky od zrcadla, a každý tedy potřebuje jinou délku. Optimální délka se uvádí kolem 2 metrů.
Moderní žehličky nabídnou také nejrůznější doplňkové funkce. Například automatické vypnutí, otočný kabel na konci přístroje, ionizace zabraňující vysušování vlasů nebo třeba displej ukazující, na jakou teplotu je přístroj nastavený a zda je již zahřátý.