Zařizujeme novou ložnici

Rozhodli jste se, že si zařídíte novou ložnici, přesně podle inspirativního modelu, který vám navrhoval bytový architekt, anebo jste si jej vytvořili sami na základě některých sdílených fotografií a videí stažených z Internetu? Proč ne, můžete se pak v novém prostředí cítit lépe, snáze tu relaxovat a hlavně regenerovat vaše tělesné buňky během vydatného spánku.

nábytkové skříně

Má to však jeden háček. Objednáte-li si kompletní ložnici, tedy např. noční stolky, dvojlůžko, komody, šatní skříně a odkládací stolek, případně ještě psací stůl, bude nutné veškerý nábytek sestavit. A to každý nezvládne. S montáží nábytku vám mohou vypomáhat stěhovací firmy, mají to v popisu práce již mnoho let a navíc jsou pro všechny případy pojištěné, takže můžete být bez obav, že byste tím přišli k úhoně. Jaké výhody má tento postup a proč si stěhováky na montáž nábytku objednat?

Těžké desky – některé díly nábytku jsou velmi těžké, například křídla dveří šatních skříní, desky postelí, boční skříňové dveře, horní desky psacích stolů atd. Jestliže vám taková deska upadne na zem, může se rozlomit nebo odštípnout, a v případě, že nábytek sestavujete sami, nikdo vám reklamaci neuzná.

skříně v ložnici

Dotahování šroubových spojů – při montáži nábytku v Praze je velmi důležité mít správní „grif“ na dotahování vrutů a šroubů, protože v opačném případě můžete snadno strhnout závit anebo ulomit vrut, který zůstane viset zaříznutý ve dřevě. A to je pak pořádný malér.

Nejasný návod – některé návody bývají tak nečitelné, že to vyžaduje lupu, a někdy ani lupa nepomůže. Svěřte montáž raději lidem, kteří s ní mají už nějaké zkušenosti, a poradí si mnohdy i bez nesrozumitelného návodu.

Chyby při montáži – lidé, kteří dosud nikdy sami nábytek nesestavovali, se mohou dostat do situace, kdy omylem přišroubují některou z desek opačně, a jakmile si to uvědomí, bude už pozdě, protože deska bude provrtaná vruty, a její otočení do správné pozice bude těmito otvory poznamenáno. Toto se stěhovákům nestává, a pokud ano, škodu vám nahradí.