Pověřte raději čištěním odpadů instalatéra

Co by se vám mohlo doma přihodit při čištění odpadů, a proč na to raději zavolat instalatéra?

Toaleta

Když doma vyčistíte toaletu čisticími a dezinfekčními prostředky a nezapomenete ani na obkladačky a dlažbu, vše krásně voní a leskne se, a je radost tu usedat na keramickou mísu a alespoň chvíli pobýt o samotě a v poklidu. Na záchodě se také dobře „čistí hlava“ od negativních myšlenek a stresu. Jenže jakmile přestane odtékat odpad, může se situace doslova obrátit o sto osmdesát stupňů.

instalatér na záchodě

Stává se, že nepříliš šikovní jedinci uchopí do ruky gumový zvon, a vzniklým podtlakem vyšplíchne část výplně na stěnu, a někdy i na vaše oblečení. Pokud proražení zvonem nezabírá, sádí to k tomu využít různých chemikálií, co máme doma, a tak se v míse ocitá nejprve jedlá soda, spolu s ní ocet, a nakonec třeba kyselina fosforečná nebo louh sodný. Co dovedou žíraviny, o tom se raději nebudeme zmiňovat, a proces čištění nakonec může skončit u lékaře.

kleště sikovky

Nechte to raději na profesionálech, kteří vám ani nezašpiní dlaždičky, ani nezpůsobí jinou újmu. Naopak protáhnou potrubí až do kanalizace, a pokud je problém až tam, poradí si i s tím.

Kuchyně

V kuchyni se také někdy mohou odehrávat dramata, která by bylo možno i zfilmovat v podobném duchu, jako loutkové příběhy kutilů Pat a Mat. Můžete se tu poleptat čisticím louhem, může se vám nedopatřením dostat až na obličej a do očí, a při demontáži odpadního sifonu se na podlahu rozlije černé mazlavé blátíčko, které zašpiní kde co. Blátíčko je také plné bakterií, a jestliže se vám dostane na pokožku, bakterie se mohou skrze ní vstřebat do organismu a vy to odnesete minimálně silným průjmem či žaludeční nevolností. Čištění odpadů v kuchyních a koupelnách také raději svěřte instalatérům z Prahy, zejména pokud vám vadí zápach, který se při demontáži odpadů na vás doslova vyvalí.