Zdravé mlsání


Každý si občas zaslouží si dát nějakou tu dobrotu, nějakou tu sladkost nebo slanost za odměnu. Neměli bychom si odpírat něco, co nám chutná a máme to rádi, protože potraviny nám mají udělat potěšení nejen zdravotní, ale také duševní a mají potěšit naše chuťové pohárky. Proto dát si občas něco, co nám chutná a není to třeba zas tak úplně zdravé není vůbec nic špatného. Navíc poznáte, že vaše tělo už něco takového potřebuje, řekne si o to samo a to tím, že budete mít na danou věc nesnesitelnou chuť a budete si ji muset koupit a dát. Tím vaše tělo říká, že si chce taky někdy pochutnat a cítit tu skvělou chuť v ústech, i když se třeba jedná například o smažené kuřecí křídla, což není dvakrát zdravé jídlo. Každé tělo si zaslouží jednou za čas něco takového zkrátka sníst.

zdravé mlsání

Mlsání není nic špatného, jak jsme si už řekli, ale věděli jste, že mlsat se dá i zdravě? Hodně lidí, když slyší něco o zdravém jídle si myslí, že to bude automaticky nepoživatelné a že jim to nebude chutnat. Pochutnat si ale můžete i na zdravém, to vám dnes ukážeme. Například čokoládu máme všichni spojenou s nezdravým mlsáním, což není zas tak úplně dobré přirovnání, protože záleží, jak si čokoládu dáte. Je jasné, že když sníte celou tabulku, nebude to pro vaše tělo tak úplně správné. Když si ale uděláte zdravé muffiny, do kterých si čokoládu nakrájíte na drobné kousky a dáte si třeba muffiny dva, pochutnáte si a zároveň si nemusíte vyčítat, že jste měli něco nezdravého, protože to vůbec nevadí.

lyofilizované ovoce

Kromě toho se dá mlsat zdravě ve formě například oříšků. Oříšky jsou zdrojem tuku, který naše tělo potřebuje, proto jednou za čas si oříšky dát není nic špatného, navíc pokud budou náhražkou za chipsy a podobně. Snažte se ale vybrat oříšky, které nebudou solené, ty jsou mnohem zdravější. Kromě oříšků můžete zvolit také sušené ovoce. Nejlepší je lyofilizované ovoce, tedy ovoce sušené mrazem, protože jsou v něm zachovány vitamíny. Přidává se například k jogurtu.