Odpočinek a cestování

Co si představíte, když vám řeknu slovo cestování? Protože hodně lidí mi vždycky odpoví, že díky cestování si vždycky odpočine a začne myslet a více pozitivní věci. Já cestování miluji a je to moje forma relaxace. Když to tak vezmu, tak je opravdu velice zajímavé a takové zvláštní, že člověk se při pořádné dovolené vždycky zrelaxuje. A odpočine si. A hlavně, pokud má člověk opravdu náročnou práci, která se týká velice náročné na psychiku, tak je potom opravdu jasné, že bude potřebovat kvalitní dovolenou nebo někam vycestovat. Myslím si, že kdyby člověk neměl vůbec nikdy v roce žádnou dovolenou a nikam by necestoval, že by ho to velice psychicky přetěžovalo.

Tůry nejsou pro mě.

A všichni víme, že psychická hygiena anebo duševní hygiena je velice důležitá. Nebo ne? Já sama jsem si řekla, že opravdu nevím, co bych dělala, kdybych si nemohla alespoň jednou za rok užít nějakou prima dovolenou. Já sama si vždycky dávám opravdu záležet na tom, abych byla vždycky odpočinutá. A navíc je přeci nad slunce jasné, že když je člověk odpočatý a zregenerovaný, tak je potom logické, že potom člověk také v zaměstnání odvádí lepší výkon.

Miluji relax

Tohle si opravdu nevymýšlím, ale opravdu to tak je, je to vážně dokázáno. A proto si říkám, že nejlepší by bylo, kdyby všichni lidé brali v potaz to, že i člověk věci potřebuje někdy odpočinout a člověk není vůbec žádný stroj na práci. A třeba já jsem vždycky moc ráda cestovala tam, kde je nejvíce zábavy a kde si odpočinu. Nejsem moc turistický typ, takže pro mě cestování někam do zahraničí, kde je moře a kdy si odpočinu na pláži, tak je to pro mě opravdu výjimečné a ideální, žádné túry! Také mám ráda cestování, když mohu vycestovat někam na lodi, protože je to vždycky opravdu nejlepší zážitek. A jak nejlépe cestujete vy? Co vy a adrenalinová dovolená? Pro mě by to vůbec nebylo!