Jak sladit obývací pokoj? Pozor na příliš výrazné barvy a nevhodné kombinace!

V případě, že se pouštíte do vybavování dětského pokoje, měli byste mít na paměti několik základních pravidel. Jaká to jsou? Pozor si dejte na barvy!

Jak sladit obývací pokoj? Pozor na příliš výrazné barvy a nevhodné kombinace!

V obývacím pokoji bychom chtěli trávit co nejvíce času zejména s rodinou, jde o místnost, kde se právě rodina schází asi nejčastěji, pokud tedy nepočítáme kuchyni a jídelní stůl. Když si to představíme, je jasné, že obývací pokoj je jakýmsi středem celé domácnosti a jsou na něj upřeny oči všech. I návštěvy se nejčastěji podívají hlavně do obývacího pokoje. Není tedy legrace jej správně vybavit, hodně na tom totiž záleží. Začínáte? Pak si představte barevné kombinace, o kterých přemýšlíte. Půjdou spolu pěkně sladit? Od toho se určitě odpíchněte.

pexels-photo-2029683

S lehkostí

Obývací pokoj si samozřejmě každý vybavuje podle svých možností a podle svého vkusu, ale několik pravidel je však vždy dobré dodržovat. Zejména opatrní buďte při výběru barev. Je vždy lepší volit barvičky světlejší a co nejvíce neutrální, aby se daly dále dobře kombinovat, zkuste se a to zejména v menších prostorech vyhnout výrazným a do očí bijících barev, ty vám příliš velkou službu neudělají. Pokud nemáte vyhraněný styl, volte například šedou, světle šedou, bílou nebo krémovou barvu. S tím se dál určitě dá pracovat a za pomocí doplňků si trošku barev do interiéru přinesete vždy.

pexels-photo-4078617

Jak na nábytek a jeho výběr

Bez nábytku by to určitě nešlo, i tady ale pozor, kam nábytek dáváte a jaký přesně vybíráte. Zaměřte se na materiál a pořádně si přeměřte velikosti. Nábytek musí sedět na místo, kam jej chcete uložit, jakmile by se o něj mělo zakopávat, nebude to příliš příjemné a za čas vám to poleze na nervy. Na návrh obývacího pokoje se můžete v klidu podívat například na internetu, zkuste se inspirovat, ale to neznamená, že musíte všechno udělat podle druhých. Základem všeho je určitě dobré umístění sedací soupravy, následují skříně a samozřejmě i konferenční stolek.

S metrem se možná trošku proběhnete, ale určitě to stojí za to, všechno by mělo do puntíku sedět.