Jak je důležité míti světlo

Svůj domov bez světla si vůbec představit neumíme . Nejčastěji používanou místnosti, o tom asi není vůbec třeba diskutovat, je obývací pokoj. Zde se schází každý den celá rodina, tráví zde společné chvíle ať už povídáním nebo sledováním oblíbených televizních pořadů, poslechu hudby, hraním společenských her. Obývák je prostě multifunkční místnost. Právě proto je zde volba osvětlení hodně důležitá. Základním prvkem by mělo být stropní osvětlení, to by mělo být především funkční. Některé působí spíše dekorativně, ale o funkčnosti se u něj mluvit nedá, tomu se spíše vyhněte.
osvětlená vesnička
Pro čtení je vhodné mít lampičku (stolní nebo stojací), která se dá namířit přímo na knihu nebo využít při práci na počítači, zároveň by měla být dekoračním prvkem. Příjemnou a relaxační atmosféru navozuje podsvícení prosklených částí obývací stěny. Jedná se o LED pásky, které nejsou nijak nápadné, ale zato dokáží nastolit příjemnou atmosféru a také oživí nábytek samotný. Vybírat můžete z několika různých barev.
Světla by měla být v místnosti umístěna v souladu a především by měla splňovat to, k čemu slouží. Dnes už je z čeho vybírat, ideální variantou jsou regulovatelné světelné zdroje, které se přizpůsobí svou intenzitou světlu přírodnímu, které do místnosti proniká okny. Při sledování televize jistě oceníte pouze intimní osvětlení. Vše by mělo ladit s ostatním interiérem pokoje, a to jak co do barevného odstínu, tak i do tvaru.
Na osvětlení celého prostoru je vhodné volit centrální ve formě lustru nebo tzv. bodovek, ty se umisťují přímo do stropů.
černý stolek
Obývací pokoj je srdcem domova, proto byste mu při jeho zařizování měli věnovat velkou pozornost, měl by všem členům rodiny vyhovovat co do funkce, ale také designově. Vše, co do něj umístíte, by mělo být praktické, funkční, ale i vkusné, a hlavně, dostatečně prosvětlené.